Atrakcje okolicy

Spływy kajakowe po rzece Bug

Niecałe 3 kilometry od Nalesia przepływa malownicza rzeka Bug. Uważana za jedną z najlepszych rzek do rozpoczęcia przygody z kajakarstwem i jeden z najłatwiejszych szlaków kajakowych, rzeka Bug urzeka swoją linią brzegową. Lokalni organizatorzy spływów przekonują, że jest to idealny sposób na spędzenie czasu wolnego z całą rodziną (delikatny nurt rzeki pozwala na uprawianie kajakarstwa nawet dzieciom).

Jazda konna

Około 10 kilometrów od domku znajduje się stajnia, w której każdy będzie mógł spróbować tego niesamowitego sportu jakim jest jeździectwo. Konie przygotowane są zarówno do pracy z dziećmi jak i dorosłymi na poziomie podstawowym.

Park Linowy

Amatorzy aktywnego wypoczynku na powietrzu znajdą coś dla siebie w niedalekiej odległości od Nalesia. Wystarczy krótka, 10-kilometrowa wycieczka, aby fantastycznie spędzić czas w parku linowym. Zarówno najmłodsi, jak i Ci odrobinę starsi, znajdą tu coś dla siebie: park posiada trzy poziomy trudności tras, które zostały zaprojektowane tak, aby wszyscy, niezależnie od posiadanej sprawności fizycznej, mogli przejść wszystkie przeszkody ciesząc się niezwykłą przygodą.

Puszcza Biała

Puszcza Biała, czyli najbliższe sąsiedztwo domku Nalesie. Jest to fantastyczne miejsce zarówno na wędrówki piesze jak i wycieczki rowerowe. Puszcza Biała jest częścią Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, a jej znaczna część chroniona jest w ramach programu Natura 2000. Znajdują się tu aż cztery rezerwaty przyrody: Stawinoga, Popławy, Bartnia i Wielgolas.

Pulwy, kompleks łąkowo-bagienny

Na północnym Mazowszu, około 20km od domku Nalesie, między doliną Narwi a Puszczą Białą, zlokalizowany jest rozległy kompleks łąkowo-bagienny. Kiedyś bagna, dziś połączenie łąk z pastwiskami, polami uprawnymi, dołami potorfowymi, łozowiskami i laskami sosnowymi, jest miejscem bytowania dzikiego ptactwa oraz przystankiem w ich wędrówce. Zaobserwować tu można gęsi, siewki złot, myszołowy włochate, żurawie, słowiki i wiele, wiele innych. Na terenie Pulw znajduje się obszar specjalnej ochrony ptaków „Bagno Pulwy”.

Stawy łowieckie

Miłośników wędkarstwa uraduje fakt, że w odległości 16 kilometrów od Nalesia odnajdą stawy łowieckie – idealne miejsce spędzenia wolnego czasu nawet dla tych, nieposiadających karty wędkarskiej. Na 80-hektarowym kompleksie stawów rybnych znajdują się 4 duże zbiorniki wodne z różnymi gatunkami ryb, w których przeważają głównie karpie, amury i karasie, ale znajdą się tam również szczupaki, sandacze, sumy czy okonie. Wjazd na teren łowiska jest płatny.